Problem z suchą i łuszcząca się skórą wokół ust

Witam od pewnego czasu mam problem z suchą łuszczącą się skórą wokół ust, towarzyszą jej zaczerwienienie i małe prawie płaskie krostki które czasami po nocy podchodzą ropą, pękają, szczypią, do tego przeszkadzają w goleniu no i nie wyglądają estetycznie, załączam zdjęcie: http://zapodaj.net/e79f7980b85a2.jpg.html Używam toniku i żelu do mycia twarzy ale zdają się nie pomagać.. proszę o poradę, co to może być ?

Witaj,
Najlepiej gdyby Twój problem obejrzał lekarza, na podstawie zdjecia nie da się postawić diagnozy. Golenie usuwa powłokę hydrolipidową, który chroni powierzchnię skóry i ściera górne warstwy naskórka.
W związku z tym wysusza warstwę rogową naskórka. Skóra nieznacznie opiera się przesuwającemu się ostrzu maszynki, co sprawia, że tworzą się mikro urazy.
Warto pomóc jej np. pantenolem na podraznione miejsca.
Jeżeli chodzi o grudki to może to być zapalenie mieszków włosowych- należy udać się do specjalisty w celu postawienia diagnozy.