Jak usunąć krostki w pachwinach po depilacji?

Witam. Co zrobić zeby usunąć krostki w pachwinach zwłaszcza po depilacji. krosty ropne ,bolącem, wrastające włoski, ściemniona skóra. to uciążliwe prosze o pomoc

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl

Dzień dobry
jeśli decyduje się Pani na depilację w domu zdecydowanie odradzam maszynkę do golenia. Polecam krem do depilacji. Krem rozpuszcza włos ale to wystarczy by osłabić włosy. Maszynka do golenia oraz plastry nie wyrywają włosa wraz z cebulką, a jedynie ścinają jego łodygę.

Powoduje to wzmocnienie i pogrubienie włosów (zupełnie tak jak częste podcinanie końcówek). Dlatego proponuję zmienić metodę depilacji na woskowanie wykonane w gabinecie kosmetycznym.

Po depilacji należy użyć balsamu, oliwki lub żelu chłodzącego, która ukoi i złagodzi lekko zaczerwienioną skórę. Można też wmasować w skórę panthenol, sanofil lub spryskać ją wodą termalną. Doskonale sprawdzi się talk.

Dzień dobry, w przypadku bolesnych doświadczeń związanych z usuwaniem włosów warto rozważyć wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej, który pomoże rozprawić się z obecnym problemem. Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia posiadającego ciemny pigment. Na obecne zmiany należy zastosować środki łagodzące - z pantenolem, aloesem oraz zabezpieczające wierzchnią warstwę ścieranego przy goleniu włosów naskórka. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.