Czy depilacja depilatorem może osłabić włosy?

witam czy depilacja depilatorem moze osłabiac wlosy i w efekcjie moze byc ich mniej niz po goleniu maszynką ? zauwazyłam ze po goleniu maszynką włosów odrasta coraz więcej są bardziej gęste zajmuja wiekszy obszar skóry prosze o inf

Dzień dobry, tak stosowanie depilatora powoduje osłabienie cebulek włosa w związku z czym rosną one słabsze i jest ich mniej. Golenie maszynką wzmacnia włos dlatego są one mocniejsze i grubsze. Minusem depilatora jest to, że w pewnym momencie włoski będą wrastać co powoduje powstawanie stanów zapalnych i może się okazać że aby pozbyć się licznych włosków które są wrośniete w skórę trzeba zrobić depilację laserową. Jeśli ma Pani włosy mają pigment, to znaczy nie są jasne/blond to proponuję rozważyć zabieg epilacji laserowej, która na stałe usunie włoski.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska