Dlaczego dokucza mi świąd w okolicach bikini?

Witam, od pewnego czasu dokucza i świąd w okolicach bikini. Najczęściej po goleniu pojawiają się grostki, które bardzo swedzą. Co może być tego przyczyna?

Powoduje to wzmocnienie i pogrubienie włosów (zupełnie tak jak częste podcinanie końcówek). Dlatego proponuję zmienić metodę depilacji na woskowanie wykonane w gabinecie kosmetycznym.

Po depilacji należy użyć balsamu, oliwki lub żelu chłodzącego, która ukoi i złagodzi lekko zaczerwienioną skórę. Można też wmasować w skórę panthenol, sanofil lub spryskać ją wodą termalną. Doskonale sprawdzi się talk.