Jaką metodę depilacji wybrać?

Witam,zaczęłam usuwać jasny meszek z twarzy,od wosku mam zapalenie mieszkow,laser w moim wypadku odpada,gdyż meszek jest jasny,teraz planuję skorzystać z innej metody i tu mam do wyboru,maszynkę do golenia lub nozyki,skalpel do brwi,proszę mi powiedzieć,która metoda będzie lepsza???dodam tyle,ze zadna metoda depilacji inna niz wyżej wymienionych nie podlega uwzględnieniu,dziękuję

Dzień dobry

Wszystkie wybrane przez Panią metody depilacji - maszynka do golenia, skalpel, nożyk spowodują wzmocnienie owłosienia na twarzy. Nie polecam żadnej z nich.
W gabinetach kosmetycznych dostępne są różne rodzaje wosku do usuwania owłosienie, dla alergików przeznaczone są bardzo delikatne woski do depilacji, nie powodujące powikłań. Proszę spróbować.

pozdrawiam serdecznie

IJ

Dzień dobry, włosy jasne, siwe czy meszek nie kwalifikują się do depilacji laserowej. Zabiegi te były nie skuteczne.
Maszynka, skalpel do brwi czy nożyki będą wzmacniały meszek. Będą rosły mocniejsze.
Najlepszym sposobem będzie woskowanie, a ponieważ wspomniała Pani o zapaleniu mieszkow włosowych to proponuję kolejny zabieg wykonać woskiem Lycon. Wosk ten jest bardzo delikatny. Skórę przed nałożeniem wosku zabezpiecza się specjalną oliwką, która zabezpiecza skórę przed podrażnieniami itp. Ten rodzaj depilacji u osób cierpiących na AZS nie wywołuje skutków ubocznych, więc warto spróbować. A do domu zalecam również kupić produkt In grown z Lycon na zapalenie mieszkow włosowych.

Pozdrawiam serdecznie