Czy blokada ortopedyczna może mieć wpływ na pokarm dla dziecka?

Witam otrzymałam zastrzyk sterydowy w stope ze wzgledu ma silny ból tzw blokada a jestem mama karmiąca piersią 7 miesieczne dziecko. Lekarz mówił ze mam nie karmic 4 godz po zastrzyku czy to wystarczy zeby nie przeniklo do dziecka? Ja zrobie przerwe w karmieniu 15 godz zeby byc pewnym ze mu nic nie bedzie czy wtedy napewno substancje nie przenikają?

Lek. Tomasz Budlewski

zależy od tego jaki to był dokładnie preparat. proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.