Czy Nolicin wpływa na pokarm kobiecy?

Witam mam pobolewaanie podbrzusza lakarz przepisał mi nolicin 400. Zapomniałam wspomnieć lekarzowi ze moja 2letnia córka jeszcze ciągnie cyca do snu. Chciałam się zapytać czy mogę zaszkodzić dziecku biorąc te tabletki?? I ile utrzymują się w organizmie. Moge jej brać czy zgłosić się do lekaeza o przepisanie innych.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

według ulotki dołączonej przez producenta Nolicin nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią z uwagi na możliwe ryzyko przenikania substancji czynnej do mleka kobiecego. W rzeczywistości lek ten należy do tzw. kategorii L3, czyli „prawdopodobnie bezpieczne”. Oznacza to, że nie są znane skutki skorelowania leczenia chemioterapeutykiem Nolicin z karmieniem piersią.

Sugeruję skonsultowanie się z lekarzem odnośnie konieczności zażywania leku – podaje się go w trakcie laktacji tylko wtedy, gdy korzyści z jego zastosowania przewyższają ewentualne ryzyko, które lek ten niesie dla karmionego niemowlęcia. Jeżeli lekarz uzna to za słuszne, może Pani stosować antybiotykoterapię jednocześnie z karmieniem piersią.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-bierz-z-glowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.