Czy Mupirox jest bezpieczny dla karmiącej?

Witam serdecznie, będąc u lekarza dostałam lek mupirox 20mg/g maść na paznokieć u nogi. Jestem osobą która karmi piersią na żądanie 8 miesięczne dziecko, proszą mi powiedzieć czy jest to bezpieczne mimo iż na internecie napisane jest ze nie wolno tego używać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

według ulotki informacyjnej nie należy stosować preparatu podczas karmienia piersią, gdyż składniki mogą przenikać do pokarmu. Dotyczy to wielu leków, a w szczególności antybiotyków, jednak niekiedy decyzja o włączeniu leczenia nimi ciężarnej czy kobiety w okresie laktacji jest tzw. wyższą koniecznością.

Antybiotyk Mupirox należy do kategorii L1, czyli bezpiecznej podczas laktacji, zatem może Pani stosować maść bez obaw i jednocześnie nadal karmić dziecko na żądanie.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-paznokci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.