Czy mogę przyjmować ten antybiotyk, karmiąc dziecko?

Dzień dobry, Mam zaplanowany zabieg wyrywania ósemki i okazało się, że będę musiała brać przez 5 dni antybiotyk z penicylina. Aktualnie karmie jeszcze swoje roczne dziecko, które przyjmuje profilaktycznie (nawracający zum) 2ml/dziennie leku Dafurag. Czy w związku z tym mogę przyjmować powyższy antybiotyk?
KOBIETA, 35 LAT 2 tygodnie temu

Domowe sposoby na afty

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani przyjmować antybiotyk z penicyliną podczas karmienia piersią. Penicyliny są bowiem uznawane za bezpieczne dla ciężarnych i ich dzieci, więc lekarze przepisują leki zawierające takie substancje czynne, jak amoksycylina, piperacylina, ampicylina, tykarcylina czy karbenicylina.

Potwierdzeniem są słowa naszych ekspertów, które pojawiały się jako odpowiedź na podobne pytania. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyrywanie-zeba-madrosci-a-karmienie-piersia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-karmic-piersia-przy-antybiotyku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zastosowac-antybiotyk-i-karmic-piersia.

Najlepiej jednak przyjmować antybiotyk tuż po karmieniu piersią, a nie bezpośrednio przed przystawieniem dziecka do piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty