Czy można karmić piersią przyjmując Lamitrin 100mg na CHAD?

Witam, czy można karmić piersią biorąc Lamitrin 100mg na CHAD? Planuję ciążę, nie mam odstawiać leków ale mam wątpliwości odnośnie karmienia. Są podzielone opinie, mój lekarz uważa, że decyzję mam podjąć sama, on nie widzi przeciwwskazań. No ale to nie jego dziecko... Spotykałam się z opinią, że po porodzie nie powinno się przedłużać "podawania" lamitrinu dziecku i stąd konieczność przejścia na mieszankę.

Elżbieta Rhone

Witam,
lek ten należy do kategorii leków C - można go zastosować podczas karmienia tylko jeśli korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla dziecka - w praktyce powinna Pani skontaktować się z lekarzem psychiatrą i to on powinien ocenić to czy odstawianie leku na czas karmienia nie stworzy zagrożenia dla Pani.