Prednizolon na colitis ulcerosa a karmienie piersią

Witam, choruje na colitis ulcerosa. Karmie mojego 5 tyg.synka, do teraz bez przyjmowania leków. Jednak choroba nasiliła się i muszę przyjmować 60 mg Prednizolon dziennie i Salofalk 2* 1000mg. Czy podczas przyjmowania tych leków mogę nadal karmić piersią? Szczególnie niepokoi mnie Prednizolon, czytałam o nim opinie w internecie i wiem, że jest to bardzo silny lek i boję się, żeby substancje w nim zawarte nie zaszkodziły w żaden sposób dziecku. Z drugiej strony muszę przyjmować leki i nie wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji. Czy mogę przyjmować Prednizolon i Salofalk karmiąc piersią? A jeśli nie to jak sobie poradzić z taką sytuacją? Czy lepszym wyjściem będzie odłożenie leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego czy może zastosowanie jakiegoś mleka modyfikowanego? Bardzo dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prednizolonu nie powinno się przyjmować w okresie karmienia piersią. Salofalk można przyjmować, tylko jeśli korzyści przewyższają ryzyko. O szczegółach proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.