Karmienie piersią 22-miesięcznego dziecka a chęć zajścia w kolejną ciążę

witam jestem mamą 22miesiecznego syna nadal karmie go piersią (innego mleka nie chce pic) właśnie odstawiłam Azalię i chce zajść w druga ciążę czy będę mogła zajść od razu czy dopiero po wystąpieniu miesiączki i zaprzestaniu karmienia? oraz czy mam przyjmować kwas foliowy teraz przyjmuje tabletki witaminowe dla karmiących. z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę sprawdzić czy w preparacie, który Pani przyjmuje jest właściwa ilość kwasu foliowego. Jeśli tak, nie ma potrzeby dodatkowego jego zażywania. Jeśli nie, jest to oczywiście konieczne. Karmienie piersią nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę, aczkolwiek może być utrudnione. O szczegółach sugeruję porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.