Karmienie piersią a ryzyko zajścia w ciążę

mam pytanie 2 maja urodziłam dziecko i karmie piersio i mam pytanie czy podczas karmienia piersio można zajść szybko w ciąże ? przed ciążo wogóle sie nie zabezpieczaliśmy tylko mąż jak dochodził to wyciągał .Czy podczas karmienia piersią można brać tabletki antykoncepcyjne i czy jest szansa że po tabletkach nie zajde? prosze o pomoc

Witam. Laktacja nie chroni przed zajściem w ciążę, w związku z czym konieczne jest stosowanie dodatkowej antykoncepcji - niektóre rodzaje tabletek mogą być stosowane w trakcie karmienia piersią. Proszę również pamiętać że stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.