Czy ból gardła i mokry kaszel uniemożliwia założenie aparatu ortodontycznego?

Witam! Za tydzień mam mieć zakładany aparat ortodontyczny. Najprawdopodobniej łapie mnie jakaś infekcja. Od kilku dni boli mnie gardło oraz kaszle na mokro. Kupiłam sobie syrop, ale obawiam się, że kaszel tak szybko nie przejdzie i nie wiem co robić. Czy ból gardła i mokry kaszel uniemożliwia założenie aparatu ortodontycznego? Nie chciałabym przekładać wizyty, gdyż na następny wolny termin trzeba długo czekać.

Radzę ugotować dużo rosołu, pić kilka szklanek dziennie z wbitym do każdej surowym żółtkiem, przyjmować duże dawki witaminy C i D3, a także colostrum- w ten sposób się wykurować. Pozdrawiam