Czy ból gardła mógł być spowodowany wirusem mononukleozy?

Witam w lipcu bolał mnie gardło nie miałam Gorączki natomiast pojawiło się zapalenie spojówek... Dostałam dwa Razy antybiotyk na to gardło pomimo że nie miałam Gorączki ani żadnych objawów infekcji bakteryjnej... Ból gardła utrzymywał się trzy tygodnie aż nagle w trzecim tygodniu infekcji dostałam silnej Gorączki i ból gardła stał się tak silny że aż płakałam przy przełykaniu znów dostałam antybiotyk. I mam pytanie czy ból gardła mógł być spowodowany np. Wirusem mononukleozy?

To trudna sprawa. Mononukleoza, mimo wysokiej gorączki i ogromnych węzłów chłonnych szyi z reguły nie boli. Mogłaś mieć infekcję mieszaną. Mogłaś mieć ropień okołomigdałkowy w przebiegu anginy, nie wiem. Zrób badanie pełne morfologii krwi,OB, CRP, bad w kier mononukleozy z krwi. Przepraszam ale czasami tak zaczynają się groźne choroby. Wyjaśnij to szybko.