Czy ból piersi może być spowodowany noszeniem dziecka?

Witam serdecznie.

Mam problem z prawą piersią, zaczęła mnie strasznie boleć, ale tylko z jednej strony, nigdzie nie jest zaczerwieniona, nie ma też siniaka, przy karmieniu nie boli sutek, natomiast jak lekko ją dotknę ból jest nie do wytrzymania, myślę, że jest to spowodowane noszeniem dziecka (7 kg, na spacerze, około 30 minut) - na skutek tąpania był ucisk na pierś i na wieczór wystąpił już ból. Jak to leczyć i czy ból przejdzie sam?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

Katarzyna

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Być może faktycznie ból jest wynikiem nadmiernego obciążenia jednej strony (nerwoból). U kobiet karmiących ból może być także wynikiem zastoju w piersi i tworzącego się stanu zapalnego. Wyrazem zapalenia piersi oprócz bólu jest zaczerwienienie fragmentu piersi, obrzmienie, czasami gorączka.
Proszę starać się nie obciążać nadmiernie i obserwować. Jeżeli ból będzie się utrzymywał przez kilka kolejnych dni, proszę zasięgnąć porady lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie