Czy ból piersi może być spowodowany urazem ramienia?

Dzień dobry, Mam 24 lata, kilka dni temu zostałam uderzona w bok lewego ramienia. Od tego czasu bardzo mnie boli, stojąc przed lustrem widzę, że 1 bark jest wyżej od 2. Dodatkowo boli mnie lewa pierś. Czy ból piersi może być spowodowany urazem ramienia /barku? Dodatkowo, pod lewym obojczykiem powstało mi jakieś zgrubienie, jakby dodatkowa kość. Czy ból piersi może być spowodowany przez ten uraz czy to jakiś nowotwór patrząc na to zgrubienie? Pozdrawiam

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,

Tak, może. Jednak z uwagi na charakter objawów wskazana jest wizyta u ortopedy, który po zbadaniu określi skutki urazu (np. czy nie doszło do zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego) i zaleci dalsze postępowanie.

Warto też, w ramach profilaktyki raka piersi, wykonywać regularnie raz w miesiącu samobadanie oraz raz w roku badanie USG piersi. Najbardziej odpowiedni czas na samobadanie to między 5. a 10. dniem cyklu, w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej - dowolny termin.

Pozdrawiam