Czy ból podbrzusza może być oznaką ciąży?

Witam, od ponad tygodnia (pierwszy ból miałam w środę) pobolewa mnie podbrzusze. Nie jest to ból jednostajny, ale tak raz na jakiś czas raz ostrzej, a raz leciutko. Jest to ból lekko zbliżony do miesiączkowego, ale nie do końca ten. Miesiączkę powinnam otrzymać najwcześniej 26 stycznia, a moja ostatnia była 28 grudnia. Współżyłam z chłopakiem w sylwestra oraz ostatni czwartek. Nie wykluczam ciąży, aczkolwiek wydaje mi się, że to nie jest to. Dziś wypiłam dwa Tigery (tak wiem, że to jest niezdrowe, ale powoli je rzucam, a swojego czasu piłam je codziennie) i po nich ból się bardzo wyostrzył, w ostatni weekend piłam alkohol... Co więcej, mam lekkie mdłości, uczucie ścisku w gardle, lekkie zawroty głowy jak wstanę, mocniejsze wzdęcia i lekko podwyższoną gorączkę. Wspomnę też, że cierpię na zespół nadwrażliwego jelita. Czy to mogą być po prostu objawy związane z jelitami? Czy ciąża czy coś poważniejszego dzieje się w macicy lub jajnikach? Zbliża się sesja i trochę się stresuję. Do lekarza nie mam czasu chwilowo się wybrać, a na test jest za wcześnie. Aczkolwiek nie wiem, na co się nastawiać. Dziękuję za pomoc.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą występować w przebiegu zespołu jelita drażliwego i są dość charakterystyczne. Aktualnie wiadomo, że zespół ten pozostaje w ścisłych relacjach ze stanem psychicznym oraz spożywanymi pokarmami czy napojami. Wydaje się, że w Pani przypadku za nasilenie objawów może odpowiadać stres oraz picie napojów energetyzujących (kawa również może prowadzić do nasilenia objawów, zaleca się unikanie takich napojów). Wydaje się, że objawy raczej nie są związane z ciążą lub narządami rodnymi. Oczywiście aby dokładnie wskazać przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego przez lekarza. Sam opis wskazuje z dużym prawdopodobieństwem na nasilenie przebiegu zespołu jelita drażliwego. Proponuję uspokoić nerwy oraz zadbać o odpowiednią dietę oraz unikanie kawy, alkoholu czy napojów energetyzujących. Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej o tym zespole - odsyłam do artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego. Pozdrawiam serdecznie!