Dyskomfort i ból brzucha po lewej stronie

od dłuższego czasu czuję dyskomfort i ból brzucha po lewej stronie. USG ok. Morfologia ok. Próby wątrobowe i trzustkowe również w porządku. przypisano mi środki zmniejszajace wydzielanie kwasu i na chwile poogły ale ból wraca. Nie jest mocny, ale bywa uciążliwy, towarzyszy burczenie i przelewanie się. co to może być?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią objawy mogą sugerować występowanie zespołu jelita drażliwego. Niestety na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zachęcam jednak do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego Zespól jelita drażliwego jest schorzeniem wymagającym, jego przebieg jest uzależniony od różnych czynników (w tym istotną rolę odgrywa komponenta stresowa) i wymaga pewnej systematyczności ze strony pacjenta. Zalecam również ponowną konsultację lekarską. Pozdrawiam.