Czy ból w klatce piersiowej może być objawem nerwicy serca?

Mam 20 lat od 5 dni odzywałem ból w najpierw w lewej ręce potem w klatce piersiowej, pracuje na budowie wiec bol mogl wystąpić od przeciążenia miesni jednakże przez nerwicę zaczalem zastanawiwc sie czy to nie problemu z sercem, wczoraj miałem kupić swoj pierwszy samochód , zestresowalem sie przeszla mnie fala goraca zamierzałem sobie tętno telefonem wyszlo ok 145 i zsczal sie przeszywajacy bol w klatce oraz w rękach byl on dość silny ale nie sparalizowal mnie do końca . Trafilem do szpitala zrobili mi ekg 2 razy, rtg klatki i badania krwi podali mi leki uspokajające i przeciwbólowe. Badania wykluczyly zawal oraz problem z plucami i opłucną dzis rano mnie wypuścili do domu jednak dalej odczuwam ból w klatce i ręce kiedy sie ruszam. Czy moze to byc nerwica serca i czy cis takiego moze przypominać atak zawału oraz czy dalszy bol mięśni jest normalny po czyms takim

Lek. Wojciech Zygmunt

Zważywszy na pani wiek, to najprawdopodobniej nie jest to wywołane patologią sercową, lecz właśnie zespołem da Costy (tzw. nerwica serca). Należy jednak wykluczyć inne możliwe patologie sercowe, mogące prowadzić do okresowych arytmii. W tym celu warto wykonać badanie echokardiograficzne (USG serca) oraz badanie Holter-EKG (24 godzinny zapis EKG). Pozdrawiam i życzę zdrowia.