Kłucie w klatce piersiowej i nerwica lękowa

Mam 19 lat , uprawiam pilke nozna profesjonalnie od 10 lat w klubie.Miewam objawy nerwicy lekowej i dd z ktorymi sobie dobrze radze.Pozostalo klucie i pieczenie w klatce i sercu (tak mysle).Mialem wiele badan ktore wykluczyly choroby fizyczne. Mialem ekg , probe wysilkowa, echo oraz holtera. Proba bardzo dobra, ekg niezup.blok.prawej.odnogi hissa pani powiedziala ze to norma,holter ok ,echo tez bdb.Czy jednak moze byc cos z sercem wada? Niepokoi mnie to i ciagle sprawdzam bicie serca.prosze odp

Nerwica lękowa, o której piszesz, to prawdopodobnie napady paniki i elementy lęku o zdrowie. Dużo bardziej prawdopodobne od wady serca wydaje się to, że za bardzo skupiasz się i "wsłuchujesz" w pracę swego serca. Takie zbytnie wsłuchiwanie się może powodować, że zauważając jakiś objaw normalnej pracy serca myślisz sobie, że coś jest jednak nie tak.

Takie myślenie zdarza się ludziom, i to wcale nierzadko. Proponuję abyś umówił się na spotkanie z terapeutą poznawczo-behawioralnym. To na 99% pomoże bardziej, niż szukanie wad serca.

Pozdrawiam!

Pana problem na pierwszy rzut oka wydaje się być bardziej powiązany z Pana kondycją psychiczną a nie fizyczną. Zalecam konsultacje z psychologiem.