Kłucie w klatce piersiowej i osłabienie a stres

Witam mam 20 lat mierze 198 cm wzrostu i 80kg wagi moje problemy to klucia w klatce piersiowej uczucie dyskomfortu jak i czeste uczucia slabosci mialem robione badania pobieranie krwi tomograf glowy i naczyc wiencowych z kontrastem holter serca echo serca ekg serca holter cisnienia i bardzo sie tego boje jak zaczyna kluc boje sie ze to moze byc zawal albo czuje dyskomfort wszystkie badania mam dobre mama mowi ze jestem hipohondrykiem ale to mnie denerwuje czy to mozliwe ze to przez stres? Chcialem jeszcze dodac ze od malego bylem sportowcem codziennie trenowalem mialem przerwe w wieku 12-16 lat poniewaz zaczalem rosnac 20 cm w ciagu pol roku i lekarz mi stwierdzil omdlenia ortostatyczne raz tez na probe wysilkowej zaslablem ale tez badania nic nie wykazaly wszystko ok mysle ze to wszystko przez stres poniewaz odrazu wpadam w panike i wmawiam sobie mase rzeczy Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc i poswiecenie czasu:)

Dzień dobry!

Jeśli kolejne badania medyczne wykluczają choroby i zaburzenia kardiologiczne, neurologiczne itp. - jest bardzo prawdopodobne, że z punktu widzenia lekarza internisty jest Pan osobą całkowicie zdrową. Opisywane przez Pana objawy mogą mieć więc charakter nerwicowy, na tle zaburzeń lękowych itp. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, tak jak pan pisze przyczyny fizyczne zostały wykluczone, w takim przypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że pana objawy mają podłoże lękowe. W tym przypadku zachęcam do pełnej diagnozy psychologicznej, która składa się zazwyczaj z kilku (3-5) spotkań z psychologiem. Specjalista na podstawie wywiadu z panem, oraz obserwacji określa możliwe przyczyny zaburzeń, wpływ osobowości na ich występowanie oraz inne możliwe czynniki, zaleca także dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.