Czy ból w klatce piersiowej może oznaczać zakrzepicę?

Witam, są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Zażywam lek o nazwie belara. Pierwsza tabletkę zażylam w drugim dniu krwawienia, dzisiaj będzie to moja 9tabletka. W tym właśnie dniu dzisiejszym od południa miałam ból w klatce piersiowej po lewej stronie. Czasem promieniował na prawą. Ogólnie nie boli mocno ale jednak. Wzielam magnez i czuje odrobinę ulgi.Czy to może być zakrzepica? Do lekarza mam w piątek. Żadnych innych objawów brak. I czy jestem już w pełni chroniona? Dziękuję serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tabletkę przyjęło się w 2 dniu cyklu to przez 7 dni nalezy stosować dodatkowa niehormonalne metodę antykoncepcji w celu zwiększenia ochrony. Proszę jednak pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji . Po badaniu przez lekarza rodzinnego będzie można coś więcej powiedzieć