Czy boląca kulka na brzuchu oznacza przepuklinę?

Na moim brzuchu pojawila sie kulka. przeczytalem ze jest to przepuklina i ze musze udac sie do lekarza. wczorajszego dnia nic nie bolalo, stolec rowniez byl oddany. dzisiaj natomiast miejsce przepukliny boli.. i boje sie ze moj brzuch nie trawi. do lekarza moge udac sie dopiero jutro a naczytalem sie o martwicy jelit... Jedna przepuklina jest umiejscowiona na pepku, druga ta bolaca od dzis zas znajduje sie na srodku drogi miedzy koncem klatki do pepka. I boje sie ze czekajac do jutra rano w nocy moze mi sie zrobic jakas martwica, albo ze nie wstane jutro... oddaje caly czas gazy, nie mam pewnosci co do trawienia, lecz wczoraj to nie wygladalo tak zle.. boli tylko jak dotykam, jakis bol sie ciagnie od lewej strony klatki do pepka.

Lek. Wojciech Zygmunt

Proszę się nie martwić. Martwicze zapalenie jelita zwykle objawia się nasilonymi objawami otrzewnowymi pod postacią bardzo silnych bóli brzucha i pogorszeniem stanu ogólnego, zatrzymaniem stolca i gazów. Jeżeli takie objawy u pana wystąpią to proszę szybko udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego. Jeżeli jednak objawy nie są bardzo nasilone, to proszę się udać do lekarza w jutrzejszym dniu zgodnie z planem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.