Czy bóle barków mogą mieć związek z neuropatią?

Mam 54 lat. W przebiegu zdiagnozowanej polineuropatii aksonalno-demielinizacyjnej, bez ustalonej przyczyny, pojawiły się po roku typowe objawy zespołu bólu barków (bóle przy unoszeniu i odwodzeniu rąk). Objawy rozpoczęły się jednego dnia w obu barkach w okresie braku aktywności fizycznej (pobyt diagnostyczny w szpitalu). Do tej pory polineuropatia dotyczyła jedynie kończyn dolnych i szerzyła się dystalnie (stopy, łydki). Czy bóle barków mogą mieć związek z neuropatią, czy raczej przyplątało się coś nowego? Przyznam, że jeżeli chodzi o ręce, spodziewalem się ewentualnego postępu dolegliwości od dłoni.

Bóle barków mogą mieć związek z unieruchomieniem, brakiem ćwiczeń, zmianami zwyrodnieniowymi barków, kręgosłupa etc Zalezy jaki stan ogólny, inne schorzenia, tryb życia, aktywność, rodzaj pracy .
Do pełnej konsultacji, do omówienia z Lekarzami leczącymi
Pozdrawiam i zapraszam