Czy bóle brzucha mogą wynikać z choroby trzustki?

W październiku miałem dość mocny atak bolu brzucha.przeszlo mi po paru godzinach poza tym odczuwalne przez tydzień tylko małe pobolewanie.po tygodniu byłem na imprezie (wódka,golonki itp)po 2 dniach 39 stopni gorączki i pobolewanie z lewej i prawej strony.leki controloc,xifaxan,dieta,Na usg zapalenie węzłów jamy brzusznej.po miesiącu wrócilem do normalnego odżywiania,odczuwają czasem pobolewanie.po świętach znów to samo Ale bez bólu brzucha jedynie pobolewanie i gorączka 39.Usg nic nie wykazalo(nie widać było trzustki)podwyższone CRP 66 mg,(leki metronidazol i jakiś antybiotyk.)gorączka zniknęła i CRP spadło do 10 mg.moje pytanie:co to może być skoro nawrocilo po 2 miesiącach,jakie badania zrobić?czy to coś z trzustka A może jelita?nie miałem żadnych wyniotow A rozwolnienie w sumie jeden dzień,wcześniej parę lat cierpialem na zgage A wzdęcia mam w zasadzie cały czas.wyprozniam się codziennie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak się mają podstawowe badania z krwi ? wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć