Czy bóle nogi wskazują na żylaki?

Witam . Od miesiąca może półtora odczuwam ból nogi lewej od kolana do kości piszczelowej. Ból występuje podczas chodzenia. Podczas siedzenia czy leżenia ból nie występuje. Miałem badanie Doppler. Żyły są drożne jednak występują żylaki wewnętrzne które zostaną usunięte. Dodatkowo odczuwam lekkie rwanie w okolicy krzyzowo ledzwiowej. Czy to może być przyczyną tego bólu nogi ?

Dzień dobry,

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dolegliwości bólowe które Pan opisuje mogą mieć wiele, często współistniejących przyczyn. Typowe dolegliwości ze strony niewydolnych żył i żylaków to obrzęk, uczucie ciężkości, rozpierania i pieczenia nóg, szczególnie nasilające się pod koniec dnia. Z kolei rwanie w okolicy krzyżowej, promieniujące do stopy, szczególnie podczas poruszania się, wskazuje raczej na dolegliwości korzeniowe, np. związane z dyskopatią kręgosłupa. Polecam wizytę u neurologa, który zweryfikuje takie podejrzenie.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl