Co mam zrobić z moimi żylakami?

Jako 18 latka miałam robiony zabieg frebogrif, ponieważ mam problem żylaków. W tym roku mija 2 lata od zabiegu, a żylaki jak były tak są dalej... Co więcej noga często boli mnie jak podczas zabiegu. Co powinnam z tm zrobić?

Dzień dobry,

Z opisu rozumiem, że żylaki nie zniknęły nawet po zabiegu. Może to oznaczać, że leczenie było nieskuteczne lub źle dobrane do Pani przypadku. W takiej sytuacji dobrze jest skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg, by mógł ocenić sytuację i zaplanować dalsze leczenie. Jeśli z jakiś powodów jest to niemożliwe, polecam konsultację u flebologa, który wykona dokładne badanie USG, określi przyczynę dolegliwości i opracuje plan leczenie dostosowany do Pani żylaków.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl