Czy bolesność jajników może być spowodowana ćwiczeniami?

witam od kilku dni pobolewa mnie lewy jajnik. Niestety nie ma mnie w polsce i nie moge pójsc do lekarza . Mój ginekolog mówił mi ze mój lewy jajnik ma za dużo pęcherzyków. W dodatku zaczełam cwiczyc płaski brzuch z chodakowska czy to moze miec jakis zwiazek ze boli od wysiłku ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe jak najbardziej mogą być konsekwencją intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przede wszystkim proszę zatem zmniejszyć natężenie lub zrezygnować z ćwiczeń. Jeśli objawy będą się utrzymywać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.