Czy botoks jest skuteczny na zaciskanie zębów na tle emocjonalnym?

Dzien dobry.Czy botoks pomoze jesli zaciskanie zebow jest na tle emocjonalnym lub od wady zgryzu?pozdrawiam

Botoks - czyli jad kiełbasiany - na 6 miesięcy zniesie lub ograniczy objawy ale nie rozwiąże problemu. Niezbędne jest ustabilizowanie zespołu stawu krzyżowo biodrowego, poprawa postawy, właściwie ustawienie żuchwy w tak zwanym zgryzie neuromuskularnym i leczenie ewentualnych zaburzeń metabolizmu.