Czy chodzi o ewentualne przetaczanie krwi?

Witam. Dowiedziałam się, że przed przystąpieniem do zabiegu labioplastyki potrzebne jest badanie grupy krwi. Chciałabym dowiedzieć się w jakim celu. Czy chodzi o ewentualne przetaczanie krwi? Dowiedziałam się też, że taki zbieg, szczególnie przy użyciu lasera jest bezkrwawy, czy jest możliwość, aby taki zabieg został przeprowadzony u pacjentki, która nie wyraża zgody na ewentualną transfuzję? Czy w takiej sytuacji podjęłaby się Pani, aby wykonać labioplastykę?

Nie można z góry założyć, że jakikolwiek zabieg odbędzie się bez powikłań. Jeśli lekarz, który będzie Panią operował, prosił o oznaczenie grupy krwi, proszę to zrobić, a ewentualne zastrzeżenia odnośnie transfuzji przedyskutować z wyprzedzeniem.