poród kleszczowy

czy to jest normalne że kobieta po porodzie kleszczowym przy utracie bardzo dużej ilości krwi dopiero 2 dni po porodzie i 2 dniach mówienia o osłabieniu dopiero dostaje krew

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Krew należy przetaczać tylko jeśli są ku temu zdecydowane wskazania- głównie wtedy gdy nastąpi nagła, duża utrata krwi prowadząca do znacznego spadku stężenia hemoglobiny. Jeśli stan pacjentki po porodzie, naturalnym lub zabiegowym (np. przy użyciu kleszczy) nie jest ciężki, można oczekiwać że utratę krwi zrekompensuje się podawaniem płynów oraz "odbudowywaniem" czerwonych krwinek przez własny szpik (to drugie nastepuje stopniowo w ciągu najbliższych tygodni). Dopiero jeśli takie postępowanie nie przynosi poprawy, decydujemy się na transfuzję. Widocznie w przypadku o którym Pan pisze przez pierwsze dwa dni próbowano uniknąć konieczności przetaczania, które nie jest codzienną, wolną od ryzyka procedurą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty