Niedobór retikulocytów

Witam! Nazywam się Ania, mam 17 lat. Dziś odebrałam wyniki badań krwi. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że na wynikach napisane jest "retikulocyty - wartość bezwzględna 27,5, norma 37-102". Czym może być to spowodowane? Dodam, że 4 lata temu chorowałam na anemię, miałam przetaczaną krew.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dla pełnej rzetelnej i właściwej interpretacji istotne są wartości również pozostałych parametrów oznaczanych w badaniu morfologii krwi. Istotne są również jednostki, w których wykonano pomiary.

Obniżone stężenie bezwzględne retikulocytów wskazywać może na zaburzenie powstawania krwinek czerwonych w szpiku. Wskazana jest diagnostyka hematologiczna, zwłaszcza z uwagi na wspomniane problemy w przeszłości (niedokrwistość wymagająca transfuzji krwi).

Pozdrawiam