Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedobór retikulocytów

Witam! Nazywam się Ania, mam 17 lat. Dziś odebrałam wyniki badań krwi. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że na wynikach napisane jest "retikulocyty - wartość bezwzględna 27,5, norma 37-102". Czym może być to spowodowane? Dodam, że 4 lata temu chorowałam na anemię, miałam przetaczaną krew.
17 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Dla pełnej rzetelnej i właściwej interpretacji istotne są wartości również pozostałych parametrów oznaczanych w badaniu morfologii krwi. Istotne są również jednostki, w których wykonano pomiary.

Obniżone stężenie bezwzględne retikulocytów wskazywać może na zaburzenie powstawania krwinek czerwonych w szpiku. Wskazana jest diagnostyka hematologiczna, zwłaszcza z uwagi na wspomniane problemy w przeszłości (niedokrwistość wymagająca transfuzji krwi).

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy