Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina pachwinowa z prawej strony

Mam 75 lat, stwierdziłem u siebie przepuklinę pachwinową z prawej strony, ale choruję przewlekle na POChP i mam uchyłki na jelicie grubym, boję się powikłań po operacji. Czy to mogą być groźne powikłania po operacji, czy lepiej operować ze względu na powikłania, a szpitalu ogólnoprofilowym czy w szpitalu prywatnym.

MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu

Czy liczba przeszczepów u dzieci spada?

Polska transplantologia ciągle się rozwija. Coraz więcej dorosłych otrzymuje upragnione organy. Czy tak samo jest u dzieci?

Operacje przepuklin pachwinowych nie należą do skomplikowanych. Wykonuje się je standardowo i praktycznie nie związane są z nimi poważniejsze powikłania, które w jakikolwiek sposób mogłoby zagrażać w większym stopniu zdrowiu lub życiu pacjenta. Powikłania jeśli występują to są to powikłania miejscowe np. krwawienie z rany, krwiak w ranie, zropienie rany itp. Można takie zabiegi wykonywać nawet w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym (nakłuwając igłą i podając środek znieczulający w miejsce operowane). To znieczulenie jest w pełni bezpieczne i nie wpływa w żaden sposób na parametry ogólne stanu zdrowotnego pacjenta (nie wywoła powikłań ogólnych). Takiego znieczulenie jednak można użyć tylko w przypadku małych przepuklin, niepowikłanych. Najczęściej operuje się w znieczuleniu przewodowym, podpajęczynówkowym czyli tzw. "do kręgosłupa". Proszę z tym problemem bezpośrednio udać się do chirurga ogólnego, który ostatecznie po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania. Takie zabiegi wykonuje się w ramach rozliczenia z NFZ w każdym oddziale chirurgii ogólnej i nie ma potrzeby w Pana przypadku szukania w tym względzie szpitali prywatnych.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy