Czy operacja przepukliny pachwinowej u osiemdziesięciolatka to dobry pomysł?

Tatuś ma przepuklinę pachwinową, ma 88 lat. Czy operacja jest możliwa i wskazana?

Jeśli ojciec jest w pełni sprawną osobą, chodzącą, poruszającą się swobodnie, nie obciążoną poważnymi schorzeniami to jedynie leczenie operacyjne przepukliny może przynieść ojcu ulgę w tym schorzeniu i zapobiec powikłaniom przepukliny. Nie ma co się obawiać tego zabiegu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym, czyli do kręgosłupa (jest to bezpieczne znieczulenie, nie obciążające ogólnie ustroju pacjenta), a nawet taki zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym (całkowicie nie ma wpływu obciążającego na pacjenta). Sama przepuklina jest zawsze wskazaniem do leczenia operacyjnego, gdyż innej metody nie ma.