Operacja małej przepukliny pachwinowej

Witam.Tydzień temu miałem operację małej przepukliny pachwinowej wykonanej metodą Lichtensteina.W szpitalu przebywałem jeden dzień.Trochę mnie boli,ale to chyba normalne.Czy to prawidłowe postępowanie? Jak powinna przebiegać rekonwalescencja po zabiegu,kiedy mogę iść do pracy i wsiąść do samochodu.Pozdrawiam.

Takie zabiegi można wykonywać w chirurgii jednego dnia i to nawet w znieczuleniu miejscowym czyli np. rano być zoperowanym, a po południu iść do domu. Ściągnięcie szwów skórnych dokonuje się około 7-10 doby po zabiegu. Nie ma przeciwwskazań co do ruchu po tym zabiegu, nawet bezpośrednio po nim. W przypadku lekkiej pracy biurowej powrót do pracy po 3-4 tygodniach. W przypadku ciężkiej pracy fizycznej powrót do pracy po 2-3 miesiącach. A wsiąść do samochodu i nim kierować już można w następnym dniu po operacji.