Chodzenie po górach po operacji przepukliny pachwinowej

Dzień dobry. mój mąż jutro ( 3.11)będzie operowany na przepukline pachwinowa a w grudniu (27.11) chce się wybrać na cztery dni w Tatry chodzić po górach. Prosze powiedzieć czy nie za szybko??? dodam, iz przepuklina jest cały czas widoczna i dość często powoływania. dziękuję

Wszystko zależy od tego jaki typ operacji będzie wykonany czyli z siatką czy bez i czy prawidłowy będzie okres rekonwalescencji. Jeśli zabieg będzie wykonany z siatką i prawidłowo wszystko będzie się goiło raczej nie ma przeciwwskazań do tego, aby mąż wybrał się w góry po miesiącu od zabiegu.