Operacja przepukliny brzusznej

Witam, Czeka mnie operacja przepukliny brzusznej.Mniej więcej od dwóch lat "dorobiłem się " przepukliny nad pępkiem wielkości połówki średniej wielkości jabłka.Poza względami estetycznymi wcale mi ona nie przeszkadza.Dzwigam, noszę ( czy to wskazane ?) tak jak przed przepukliną .Czy poddać się tej operacji ?Jeżeli tak to gdzie w Warszawie mógłbym jej się poddać?( w ramach NFZ) Pozdrawiam Sławomir Brzezicki ,lat 53 ,Warszawa

Jedynym i skutecznym sposobem leczenia przepukliny jest leczenie operacyjne. Utrzymywanie takiej przepukliny może wywołać powikłania tak niebezpieczne, że nawet zagrażające życiu. Trzeba, więc na takie leczenie operacyjne się zgodzić. Każdy szpital publiczny wykonuje takie zabiegi w ramach NFZ, więc nie będzie miał Pan problemu, aby taki szpital znaleźć w Warszawie.