Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa u 23-latka?

Dzień dobry, mam mam 22 lata. Mam parę pytań dotyczących operacji przepukliny kręgosłupa. Z badania rezonansem, dowiedziałem się, że mam prawoboczną przepuklinę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. 1. Czy operację można wykonać na NFZ? 2. Jaki jest uśredniony koszt operacji prywatnie? 3. Czy zamiast operacji dobrze jest najpierw spróbować zastrzyku nadtwardówkowego?

Dzień Dobry,
Prawdopodobnie chodzi o przepuklinę jądra miażdżystego na jednym z poziomów, leczenie zależy od objawów oraz wielkości zmiany i jej ułożenia w stosunku do struktur nerwowych.
Proponuje kontakt z ortopedą lub neurochirurgiem, którzy zajmują się leczeniem operacyjnym kręgosłupa celem oceny i zaplanowania dalszego leczenia.
Pozdrawiam