Czy chory boczny skórny nerw uda można w jakiś sposób wyleczyć?

Witam Państwa! -Czy chory boczny skórny nerw uda można w jakiś sposób wyleczyć? - Czy ta przypadłośc zostanie ze mną na zawsze? - Jakie są przyczyny choroby skórnego bocznego nerwu uda?

Witam,
Przyczyną bólu na bocznej powierzchni uda jest neuralgia udowa, czyli zaburzenia nerwu skórnego bocznego uda. Nerw może być uciśnięty przez więzadło pachwinowe.
Trudno mówić o wyleczeniu nerwu, bo w zasadzie leczy się ból, a nerw może się sam zregenerować. Najczęściej robi się tzw. blokady nerwu (koniecznie pod kontrolą USG) i ewentualnie kriolezję.

Pozdrawiam serdecznie!