Czy ciąża powoduje nadmierne zmęczenie?

Czy możliwe że 2 drugim ty dniu ciąży miałabym efekt zmęczenia? Cały tydzień cały czas śpię i jestem zmęczona okres Ostani raz miałam 2,5 tygodnia temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nadmierna senność to jeden z pierwszych objawów ciąży związany ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie przyszłej mamy. Oprócz tego kobieta we wczesnej ciąży może doświadczać nudności, zmęczenia, zawrotów głowy czy też bolesnych piersi.

To kiedy pojawią się pierwsze objawy ciążowe jest kwestią indywidualną. Najwcześniej można je odczuć po kilkunastu dniach od zapłodnienia, choć zazwyczaj są one na tym etapie bardzo łagodne i łatwo je przeoczyć.

Po kilku tygodniach objawy mogą przybrać na sile, co zazwyczaj pokrywa się ze spóźniającym okresem. Proszę wykonać test ciążowy z moczu bądź oznaczyć poziom beta-HCG we krwi. W ten sposób dowie się Pani, czy doszło do zapłodnienia. Senność oraz uczucie zmęczenia to objawy mało charakterystyczne i mogą się pojawiać zarówno w przypadku ciąży, jak i z powodu stresu, przemęczenia lub problemów zdrowotnych.

Podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nastepuja-pierwsze-objawy-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-wystapia-pierwsze-objawy-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-pojawiaja-sie-pierwsze-objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.