Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po trzech tygodniach od naturalnego porodu można zajść w ciążę?

Czy po trzech tygodniach od naturalnego porodu można zajść w ciążę? Żona nie karmi piersią.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to mało prawdopodobne, by tak szybko unormowały się wahania hormonalne, natomiast trudno to ocenić, ponieważ podczas połogu trwającego około 6 tygodni para powinna powstrzymać się od współżycia. Ten szczególny okres to czas rekonwalescencji – nie tylko gojenia ran związanych z drogami rodnymi oraz kroczem kobiety, ale także czas powrotu organizmu na właściwe tory – sprzed okresu ciąży. Dodatkowo seks zwiększa ryzyko infekcji w tym okresie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/polog.

Zapłodnienie ma związek z przywróceniem funkcji jajników – zazwyczaj ma to miejsce najwcześniej po połogu, choć oczywiście w przypadku kobiet, które nie karmią piersią odzyskanie pełnej płodności może nastąpić wcześniej. Tutaj odpowiedzi ekspertów na podobne pytanie, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-czasie-pologu-mozna-zajsc-w-ciaze oraz w tym miejscu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-w-pologu-czy-to-mozliwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy