Czy cierpię na oziębłość płciową?

Witam Mam 42 lata regularne miesiączki co 24 dni.przez cały cykl bolą mnie strasznie piersi tak jakbym miała zastój pokarmu (sypiam w staniku). Moje libido jest zerowe. Meza mam co 2 miesiace w domu. Chyba mam ozieblosc seksualna. Nie myślę o takich rzeczach. Kocham męża ale nie mogę się przełamać w okazywania uczuć. Zyjecw ciągłym biegu i stresie. Wszystko jest na mojej glowie. Jestem nerwowa i wszystko mnie irytuje. Wszczyna bezpodstawne awantury byle tylko wszystkich od siebie odsunąć.do jakiegolekarzaudac

Witam,

W tym przypadku mogą istnieć 2 grupy przyczyn Pani trudności. Wspomina Pani o trudnościach w relacji z partnerem, ale też o bólu piersi i stresie życiowym. Opisywane przez Panią objawy mogą równie dobrze świadczyć o hiperprolaktynemii.
W wyżej opisanej sytuacji najwłaściwsze jest odwiedzenie zarówno ginekologa jak i seksuologa. Są w Polsce również lekarze posiadający obie te specjalizacje.

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Czasami do współżycia zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżone libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego nastroju,
może być również efektem zmian hormonalnych zachodzących
w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków lub środków antykoncepcyjnych
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Barierę psychiczną stanowią też lęki, kompleksy,
przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji a także nerwicy.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani „niedyspozycji” i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl