Czy ciśnienie 220/30 jest owiane błędem pomiarowym?

Witam. Wczoraj mialem próbę wysyłkową. Po zakończeniu proby 2 pomiary cisnienia wynosily 220/30 i 200/40. Lekarz nie potrafil mi odpowiedziec jak to jest mozliwe. Czy takie cisnienie jest w ogole realne? A jesli tak to czy jest grozne? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

a jak ogólnie wyszła próba wysiłkowa? a czy pomiar był wykonany aparatem manualnym czy elektronicznym?