Co znaczą te zawroty głowy przy lekach na nadciśnienie?

Witam maz bierregularnie leki na nadcisnienie mimo to dzieja sie z nom dziwne rzeczy otoz mierzy cisnienie I ma 108/84/72 po czym po minucie !!!! Cisnienie wzrasta do 176/83/73 bierze leki czeka 40-50 minut a wartosc cisnienia 168/88/79 po takich skokach czuje sie senny I zmeczony .co moze byc przyczyna takich skokow ,bierze tritace 10 mg, lacipil 2 mg,akard i doraźnie cateiopil 12,5 mg pod język ,przy tym czuje kolatanie serca,poco sie ,kreci my sie w glowie ,widzi mroczki.badania sa w normie.

Najprawdopodobniej to błąd pomiarowy. Ciśnienie nawet dobrym aparatem nie należy mierzyć szybciej niż po 5-10 minutach albo mierzyć na innej ręce. W przypadku powtarzających się takich sytuacji trzeba zgłosić się do kardiologa, który zleci 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego.