Czy częstomocz może być wywołany cukrzycą?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy oddaję częściej mocz (6-7 razy dziennie, wcześniej oddawałam 3-4 razy dziennie) mimo że nie piję więcej. Glukozę już od dawna mam na poziomie 95-100 (ostatnie badanie 2 miesiące temu - wynik 96). 3 lata temu robiłam krzywą cukrową i nie wyszła mi cukrzyca. Tydzień temu robiłam badanie ogólne moczu i glukoza była nieobecna, a reszta parametrów w normie (jedynie pH miałam 7). Czy w moim przypadku częstomocz może być wywołany cukrzycą? Jakie wartości glukozy mogą spowodować częstomocz?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Częstomocz to rzeczywiście jeden z objawów cukrzycy ale nie jest to reguła. Jeśli glukoza i krzywa cukrowa są w normie to nie ma sie czym martwić, nie jest to wynik cukrzycy. Oddawania moczu 6-7 razy dziennie też nie musi oznaczać niczego nieprawidłowego, przede wszystkim podsatwowe pytanie - ile Pani dziennie wypija płynów i jakich :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty