Czy dentysta mógł odmówić odmówić dokończenia zabiegu ekstrakcji zęba?

Dzien dobry. Dzis bylem na wyrywaniu zeba... Korzystalem z uslug lekarza nfz. W trakcie wyrywania korona zęba pękła... Został korzeń dokładnie dwa, była to dolna szóstka. Dentystka powiedziała mi , że rezygnuje, że to robota dla chirurga . Dała skierowanie i kazała jutro sie zgłosić może do piątku mnie przyjmie. Dla mnie to oczywiscie szok... Myslalem ze sobie zartuje. Oczywiscie znalazlem dentyste prywatnie, ktory dokonczyl to bez mrugniecia okiem. Teraz pytanie czy takie zachowanie dentystki nie jest w zaden sposob karalne ? Ma prawo postapic w taki sposob ?? Wam drodzy lekarze nie wydaje sie to karygodne ? Chciala mnie zostawic przez cala noc z korzeniami. Gdzie czulem ze znieczulenie zaczyna puszczac to po prostu bol mnie rozsadzal. Prosze o opinie.

Jeżeli lekarz ocenił,że nie jest w stanie wykonać określonego zabiegu ma prawo po odpowiednim zaopatrzeniu skierować pacjenta do dalszego postępowania do specjalisty lub innego lekarza.