Czy Depratal jest właściwy dla osoby z migreną?

Ostatnio neurolog rozpisał mi na migrenę Depratal 30 mg po wykupie przeczytałam ze to lek zdecydowanie na depresję i uzależniający oraz mający duzo skutków ubocznych i powiem szczerze corax bardziej jestem przekonans by go nie brac

Witam!
Leki przeciwdepresyjne, szczególnie SSRI mają także działanie przeciwbólowe - wykazują dużą skuteczność tam, gdzie zawodzą typowe leki p/bólowe, np. w polineuropatii cukrzycowej. W migrenach częsty jest składnik emocjonalny - znowu przewaga antydepresantów. Działanie uboczne mają praktycznie wszystkie leki, nawet Placebo! Stroną ujemną tych leków przeciwdepresyjnych jest ich opóźniony początek działania: po 2-4 tygodniach. Natomiast mitem jest ich działanie uzależniające! Niemniej jednak żyjemy w wolnym kraju i nikt nie może nas zmuszać do brania określonych leków!!!
Powodzenia i rozwagi
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Skoro doświadcza Pani symptomów migrenowych (a jest jakaś tego przyczyna), zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii (która nie uzależnia i nie ma objawów ubocznych) by mogła Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pani objawów.

Życzę Pani tylko dobrego nastroju,
irena.mielnik.madej@gmail.com