Czy lek Dulsevia zadziała u osoby ze spadkiem nastroju?

Zażywam lek Dulsevia już 6 tydzień od tygodnia w dawce zwiększonej 90 mg, ma jeszcze szanse zadziałać? Cierpie na lęk na spadek nastroju płacz.

Witam!
Duloxetine, której generykiem jest Dulsevia należy do leków przeciwdepresyjnych blokujących wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny. Ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwbólowe (szczególnie przy polineuropatiach). Jak większość leków z tych grup działanie terapeutyczne pojawia się po 2-4 tygodniach przyjmowania leku (czasem jeszcze później). Muszę przyznać, że są o wiele skuteczniejsze leki przeciwdepresyjne. Dulsevia jest znana z silnego działania przy polineuropatiach (nawet cukrzycowych), no i jeszcze z nazwy oryginalnego preparatu - Cymbalta. Proszę porozmawiać z lekarzem leczącym Panią - może coś uzgodnicie (na Dulsevii świat się nie kończy). W leczeniu zaburzeń emocjonalnych poza leczeniem farmakologicznym konieczna jest również psychoterapia, lub inne nietypowe metody, np. hipnoza, stymulacja nerwu błędnego, przezczaszkowa stymulacja magnetyczna lub inne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że wskazane byłoby dla Pani podjęcie psychoterapii (równolegle z farmakoterapią) co byłoby komplementarnym i skutecznym leczeniem, do czego rozważenia Panią zachęcam.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605