Jak należy odstawiać lek Dulsevia?

Zgodnie z zaleceniem lekarza mam odstawić dulsevię i przejść na citabax. Brałam ją 2 m-ce w dawce 60 mg. Dulsevia powodowała b. duży wzrost ciśnienia i ciągle byłam pobudzona, a nie przekładało się to na nastrój. Zeszłam od razu na 30-tkę, którą brałam 10 dni. Pozostałe 30 mg miałam od razu odstawić i wziąć 10 mg citabaxa. Citabax w dawce 10 mg mam brać tydzień, a potem wejść na dawkę 20 g. Jakoś ciężko mi idzie to odstawianie. Mam kiepskie samopoczucie, m.in. boli mnie głowa, skacze ciśnienie, jestem zdenerwowana. Nie wiem czy to objawy odstawienne czy objawy uboczne citabaxa, wiec powrót na 30mg dulsevii, no i troche lepiej. Zaczęłam odsypywać z kapsułki granulki, zeszłam już z wielkim bólem do 20 mg dulsevii, jednocześnie brałam 1/4 tabletki citabax 10 mg ( czyli ok. 2,5 mg). Zamierzam systematycznie schodzić z dulsevii i wchodzić na citabax. Jest jakiś system odstawiania leku SNRI ( dulsevii) i wchodzenia na SSRI (citabax) ?Czy rzeczywiście jest to tak trudny lek do odstawienia. Pozdrawiam.

Witam!
Dulsevia jest także jak Citabax lekiem grupy blokującej wychwyt zwrotny neuroprzekaźników i ze zmianą jednego na drugi nie powinno być większych problemów. Metoda zaproponowana przez Pani lekarza jest, jak najbardziej, prawidłowa. Jadnak Ma Pani wewnętrzne opory i lęk z tendencją do somatyzacji i to utrudnia Pani wytrwanie przy tych zmianach. Od biedy może brać Panii w małych dawkach obydwa leki. Bardziej wskazana by była dodatkowo porządna psychoterapia!
Powodzenia
W. Łuczkowski.